چه زمانی لازم است از دکوراتورها برای دکوراسیون فضا استفاده کنیم؟

جواهر سازی
هنر جواهرسازی با دست
اسفند ۲۶, ۱۳۹۶
بازاریابی آثار هنری
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸

چه زمانی لازم است از دکوراتورها برای دکوراسیون فضا استفاده کنیم؟

Young-aspiring-interior-decorator

بسیاری از افراد تمایل دارند محیط زندگی یا محل کار خود را به بهترین شکل ممکن بچینند ؛ زیرا این کار هم به آنها کمک می کند از محیطشان بهترین استفاده را برده و هم اینکه احساس آرامش بیشتری در آن داشته باشند.

برای این کار برخی از مردم ممکن است خودشان به فکر انتخاب یک دکوراسیون مناسب باشند ، اما برخی نیز ممکن است ترجیح دهند این کار را به افرادی که در این زمینه حرفه ای تر هستند بسپارند. به شما پیشنهاد می شود ، حتی اگر فکر می کنید دقیقاً می دانید که می خواهید محیط خود را به چه شکلی بچینید و چه نوع دکوراسیونی را مد نظر دارید ، باز هم این کار را به افرادی که تجربه و تخصص در این زمینه دارند بسپارید ؛

زیرا همان زمان و هزینه ای که قرار است خودتان صرف چیدمان منزل یا محل کار خود داشته باشید ، بهتر است در اختیار افراد واردتر قرار بدهید که هم زحمت و هزینه کمتری را تحمل کنید و هم اینکه بهترین چیدمان یا دکوراسیون را داشته باشید. علاوه بر این ، دکوراتورها به خوبی می دانند که وسایل مورد نیاز برای منزل یا محل کار شما را از کجا تهیه کنند که هم مناسب باشد و هم دقیقاً همان چیزی باشد که شما انتظار دارید و برای فضای شما مناسب تر است. هر چند که بهتر است همیشه این کار را به دکوراتورها بسپارید ولی باز هم مواردی هستند که حتماً باید کارتان را به یک طراح دکوراتور بسپارید:

یک) اگر چیدمان محیطتتان کار سختی است

برخی از مکانها هستند که به دلیل ویژگیهای ظاهری مانند داشتن گوشه و کنارهای فراوان یا نوع معماری که در آنها انجام شده است چیدمان آن را برای افراد سخت می کند. در چنین شرایطی حتماً باید از یک دکوراتور استفاده کنید تا از فضا به بهترین نحو استفاده کنید و در عین حال جلوه های بصری فضای مورد استفاده خود را بیشتر کنید.

دو) فکرهای پراکنده و غیر تخصصی دارید

گاهی ممکن است شما فکرها و ایده هایی را برای دکوراسیون فضای مورد نظرتان داشته باشید ولی از این موضوع که آیا واقعاً فکری که در سر دارید درست است یا اینکه آیا واقعاً قابل اجراست شک دارید. در این مواقع بهتر است کار را به دست یک کاردان بسپارید. البته بد نیست که فکر ، ایده و سلیقه خود را با دکوراتور در میان بگذارید برای اینکه تا جایی که امکان دارد محل مورد نظرتان مطابق با سلیقه شما چیده شود.

سه) زمان کافی ندارید

هر موقع که زمان و وقت کافی برای دکوراسیون فضای مورد نظرتان ندارید حتماً از یک دکوراتور استفاده کنید. زیرا ، هم در وقت شما صرفه جویی می شود و هم اینکه لازم نیست در مدت زمان کوتاهی ، ایده ها و فکرهای مختلف را امتحان کنید و هزینه اضافی صرف کنید تا ببینید بالاخره کدام یک از آنها مناسب تر است.

چهار) ایده های خاصی مدنظرتان هستند ولی توانایی اجرای آن را ندارید

برخی از افراد ممکن است از سبک و طرحهای خاصی که مربوط به یک دوره تاریخی خاصی هستند یا مربوط به معماری یا دکوراسیونهای یک کشور خاصی هستند علاقه داشته باشند. در اینگونه مواقع نیز این دکوراتور هست که می تواند سلیقه شما را به بهترین نحو پیاده کند.

پنج) علاقه مند به ایجاد هماهنگی و هارمونی در فضا هستید

از آنجایی که بهترین دکوراسیون ، دکوراسیونی است که در کل فضا ، یک هارمونی و هماهنگی وجود داشته باشد، در نتیجه این تنها یک دکوراتور است که می تواند از تجربه و تخصص خود در این زمینه استفاده کند و فضای مورد نظر شما را در بهترین حالت هماهنگی و یکنواختی طراحی کرده و بچیند.

در تمامی مواردی که در بالا اشاره شد ، بهترین راه این است که از یک فرد متخصص در این زمینه استفاده کنید تا در کمترین زمان و با صرف کمترین هزینه ، نتیجه دلخواهتان را بگیرید.


راهنمایی هنرمندان تازه کار برای برگزاری گالری

تعیین مدت زمان بازدید از گالریها

آشنایی با معروف ترین گالریهای دنیا

دسته بندی اهداف بازدیدکنندگان از گالریها

چند نکته مهم درباره گالریها و نگارخانه ها

آشنایی با گالریهای مهم تهران

راههای اطلاع رسانی گالری

نحوه برگزاری گالری جهت ارائه آثار هنری

چگونه یک گالری نقاشی راه اندازی کنیم ؟

راهنمای نصب تابلوهای نقاشی در منزل و گالری نقاشی

راهکارهای عملی جهت برگزاری گالری موفق و مناسب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *