معرفی نقاشان پرتره نگار معروف در جهان

مجسمه سازی
مزایای مجسمه سازی مدرن
بهمن ۲۸, ۱۳۹۶
جواهر سازی
هنر جواهرسازی با دست
اسفند ۲۶, ۱۳۹۶

معرفی نقاشان پرتره نگار معروف در جهان

self-portrait-oil-painting copy

نقاشی های پرتره در نگاه اول نقاشی های بسیار ساده ای به نظر می رسند.

در حالی که می توان این نقاشی ها را یکی از سخت ترین و در عین حال حساس ترین نقاشی ها نام برد. نقاشانی که پرتره ها را خلق می کنند باید مردم شناسان حرفه ای باشند که بتوانند هیجانات چهره را به تصویر بکشند. در نقاشی های پرتره تنها چیزی که توجه ما را جلب می کند چهره افراد است. اگر تصویرگری چهره افراد ، استادانه و با مهارت باشد می تواند نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند. آثار پرتره ای که چنین تأثیر داشته باشند در جهان کم نیستند. یکی از معروف ترین پرتره های جهان نقاشی لبخند ژکوند است که بسیاری از افراد در دنیا این نقاشی را به خوبی می شناسند.

برای اینکه بتوانید یک نقاش حرفه ای در پرتره شوید ابتدا باید هنر عکاسی را فرا بگیرید. می توانید از طریق عکاسی از چهره افراد در مکانهای مختلف و متعلق به فرهنگهای مختلف به خوبی به هیجانات ، طرز لباس پوشیدن و احساسات افراد پی ببرید. در نتیجه از این اطلاعات به دست آمده و دقتی که در چهره این افراد دارید می توانید نقاشی های پرتره برجسته ای را خلق کنید. بنابراین ، به نظر می رسد بهترین کار این است که ابتدا وقت خود را صرف عکاسی کنید. همچنین آموزش دیدن از افرادی که در این زمینه خبره هستند نیز بسیار کمک کننده است. هر تصویری که خلق می کنید باید نمایان گر یک شخصیت ، فرهنگ و داستانی از یک انسان باشد. در ادامه این مقاله به معرفی چند نقاش پرتره معروف می پردازیم.

یک) پیکاسو

پیکاسو نقاش نام آور جهانی است که آثار نقاشی بسیاری را خلق کرده است. پرتره هایی که او خلق کرده است غالباً از چهره معشوقه اش می باشد.

دو) ماکس بکمان

او یک نقاش آلمانی است و بیشتر شهرت خود را به دلیل پرتره هایی که به تصویر کشیده است دارد.

سه) اتو دیکس

اتو دیکس نیز همچون بکمان یک پرتره نگار آلمانی است. این دو هنرمند از مشاهیر آلمان در زمینه پرتره هستند.

چهار) ورتیکست

این هنرمند انگلیسی نقاشی های پرتره برجسته ای را در بریتانیا خلق کرده است. هنر پرتره در انگستان از سالهای ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ رو به شکوفایی گذاشت. هر چند در سالهای قبل نیز این هنر در گالری نقاشی رواج داشته ولی در یک دوره ۱۰ ساله در دهه ۵۰ کاهش پیدا کرده بود. اما با ورود لوسیان فروید و فرانسیس باکن ، این هنر احیا شده و نقاشی های برجسته و قدرتمندی تولید شده است.

پنج)  جرج بلاس و رابرت هنری

این دو هنرمند پرتره نگار مربوط به کشور آمریکا هستند و در این کشور به عنوان هنرمندانی که پرتره های شناخته شده ای را خلق کرده اند شهرت دارند.

شش) نیکولا فچی ، آبرام آرخیپف و ایزاک بروسکی

این سه هنرمند متعلق به کشور روسیه هستند. تقریبا ً می توان گفت کشور روسیه سهم قابل توجهی در هنر پرتره نگاری دارد. این سه هنرمند مشهور روسی و همچنین سایر هنرمندان در این کشور بیشتر آثار خود را در سبک سنتی واقع گرا یا رئالیستی خلق کرده اند. گالری مجسمه معروف از این هنرمندان اکران شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *