طراحی دکوراسیون داخلی برای هتل ها و اقامت گاهها

پتینه کاری
آشنایی با پتینه کاری دیوارها و سقف ها و نقش آن در طراحی دکوراسیون
شهریور ۲۰, ۱۳۹۸

طراحی دکوراسیون داخلی برای هتل ها و اقامت گاهها

هتل و اقامت گاهها محلی هستند که گردشگران برای اسکان در طول سفر یا گردشگری خود آنها را برای اقامت انتخاب می کنند.

مسلماً افرادی که برای گردشگری یا سفر به محلی مسافرت کرده اند به دنبال این هستند تا در طول مدت اقامت خود در آن محل احساس آرامش و راحتی داشته باشند. هیچ فردی دوست ندارد در طول سفر خود در محل اقامت خود ناراحت بوده یا احساس راحتی و آرامش نداشته باشد. بنابراین ، مشاغلی که در این زمینه فعالیت می کنند باید دقت داشته باشند که میزان راحتی محل اقامت یا هتلشان بسیار مهم است. از جمله جنبه هایی که برای مسافران مهم است و می تواند آرامش را برای آنها به ارمغان بیاورد ، دکوراسیون و نوع طراحی هتل ها و اقامت گاه ها است. یک هتل یا اقامت گاه باید شامل فضاهای زیر باشد.

یک) آرامبخش بودن اتاق یا سوئیت

قطعاً هتل یا محل اقامت شما باید دارای اتاق ها یا سوئیت هایی باشد تا مسافران در آن اقامت کنند. راحت بودن این اتاق ها یا سوئیت ها از اهمیت زیادی برخوردار است. سعی کنید هر کدام از اتاق ها پنجره ای به بیرون داشته باشند تا نور مناسبی وارد اتاق شود. همچنین می توانید در معماری آن ، منظره هر کدام از اتاق ها یا سوئیت ها را طوری طراحی کنید که هر کدام از آنها به فضای سرسبز یا زیبایی مشرف باشد.

دو) اهمیت رنگ

رنگ دیوارها و اشیاء داخل اتاق ها یا سالن ها بسیار مهم است. سعی کنید از رنگ هایی که القا کننده آرامش هستند استفاده کنید. رنگهای سفید و نارنجی و زرد ، جزء رنگهایی هستند که احساس آرامش بیشتری را منتقل می کنند. همچنین رنگ اشیاء نیز باید با رنگ دیوارها همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال ، رنگ فرش ، پرده یا مبل ها از جمله چیزهایی هستند که باید با رنگ دیوارهای شما مطابقت داشته باشند. به این مسئله مهم توجه داشته باشید که هماهنگی دکوراسیون شما بسیار مهم است. چرا که هماهنگی از جمله عناصری است که فضا را آرامبخش تر می سازد.

سه) فضای گشت و گذار

برخی از هتل ها یا اقامت گاه ها برای جذب مشتریان و همچنین برای فراهم کردن سرویس و خدمات بهتر برای مشتریان سعی می کنند فضایی برای گشت و گذار مسافران در فضای هتل یا اقامت گاه خود استفاده کنند. این فضا می تواند زمان استراحت مسافران را متفاوت تر کرده و آرامش بیشتری را برای آنها فراهم کند. این فضا می تواند افراد زیادی که به دنبال استراحت و کسب آرامش هستند به سمت هتل شما جذب کند.

چهار) طراحی برای مشتریان ویژه

در گذشته هتل ها را محلی برای استراحت افراد می ساختند و تنوع مشتریان و مخاطبان چندان مورد توجه قرار نمی گرفت. اما امروزه به دلیل افزایش رقابت در بین هتل دارها ، هتل ها سعی می کنند مشتریان و مخاطبان خاصی را برای هتل و اقامت گاه خود جذب کنند. گروه های سنی ، اقتصادی و فرهنگی مختلف از امکانات ویژه ای بیشتر استقبال می کنند که متناسب با خودشان باشد. شما نمی توانید هتل خود را طوری طراحی کنید که همه گروه ها بتوانند در آن مکان احساس راحتی کنند یا به خدماتی که مد نظرشان است دست پیدا کنند.

این در صورتی است که شما سرمایه هنگفت و محل بسیار بزرگی برای طراحی بخشهای مختلف که متناسب مشتریان شما باشد طراحی کنید. به همین دلیل بهتر است گروه هدف خاصی را مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال ، برخی سعی می کنند محلی را طراحی کنند که افراد متمول می توانند از آن استفاده کنند. در عین حال برخی دیگر ، محلی را طراحی می کنند که برای افراد جوان مناسب تر است. برای اینکه بتوایند پاسخگویی بهتری برای مشتریان خود داشته باشید سعی کنید گروه های اصلی که مد نظر شما هستند را در نظر بگیرید و سپس به طراحی هتل یا امکانات آن بپردازید.

گالری مجسمه              گالری نقاشی          آشنایی با گالریهای مهم تهران

————————————————————————–

موضوع مرتبط :

راهنمای نصب تابلوهای نقاشی در منزل و گالری نقاشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *