راهنمای طراحی غرفه در نمایشگاه های خارجی هنری

نقاشی دیجیتالی - نقاشی نقاشی دیجیتالی - نقاشی با کامپیوتر - نقاشی با نرم افزاربا کامپیوتر
نقاشی های طراحی شده با نرم افزارهای کامپیوتری
آذر ۳۰, ۱۳۹۶
تشخیص سنگ عقیق - سنگ عقیق
چگونه بتوانیم سنگ عقیق اصل را تشخیص دهیم؟
دی ۲۹, ۱۳۹۶

راهنمای طراحی غرفه در نمایشگاه های خارجی هنری

stall

راهنمای طراحی غرفه در نمایشگاه های خارجی هنری موضوع این مقاله کوتاه برای نقاشان و مجسمه سازان و سایر هنرمندان است.

زمانی که در یک نمایشگاه خارجی شرکت می کنید ، طراحی و ظاهر غرفه شما بسیار مسئله مهمی است. در واقع این ظاهر غرفه شماست که چهره شما را به مشتریان و بازدیدکنندگان نشان می دهد. بنابراین ، سعی کنید ظاهر غرفه خود را به نوعی طراحی کنید که برای شما ارزش و اعتبار به همراه داشته باشد. برای اینکه یک غرفه مقبول و مناسب برای نمایشگاه های خارجی طراحی کنید در اینجا نکاتی یادآوری خواهیم کرد که به شما در این راه کمک می کند.

یک) نمونه کارهای خود را در معرض نمایش و دید قرار دهید

در برخی از نمایشگاه هایی که سر می زنید خواهید دید که بعضی از غرفه ها فقط تعدادی عکس یا بروشور با خود به نمایشگاه آورده اند و مشتریان و افرادی که در حال بازدید هستند نمی توانند آثار آنها را به شکل ملموس ببیند. درست است که برای برخی از محصولات نمی توان نمونه ای را در غرفه به نمایش گذاشت ولی بهتر است تمام تلاش خود را انجام دهید برای اینکه نمونه ای از آثار خود را در غرفه تان در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهید. دیدن نمونه آثار می تواند نظر مشتریان را به راحتی تغییر دهد. زیرا زمانی که مشتریان آثار شما از نزدیک می بینند به راحتی می توانند تصمیم بگیرند.

دو) کالای شما باید توجه مخاطبان را جلب کند

با اینکه ظاهر غرفه شما بسیار مسئله مهمی است ولی شما در نمایشگاه ها زمان زیادی برای طراحی و برپایی غرفه خود ندارید. شما زمان محدودی دارید که بتوانید غرفه خود را طراحی کنید و آثار خودتان را به نمایش بگذارید. هدف اصلی شما هم این است که محصولات خود را به بازدیدکنندگان و مشتریان ارائه دهید. پس بهتر است سعی کنید یک چهره ظاهری موجه و مقبول برای غرفه خود انتخاب کنید ولی زمان زیادی را صرف آن نکنید. در عوض بهتر است چیدمان آثار شما به گونه ای باشد که آثار تان توجه مخاطبین را بیشتر به خود جلب کند نه اینکه ظاهر گالری شما بیش از آثار تان موجب جذب مخاطبین شود. در واقع ظاهر غرفه شما نشان دهنده وجهه و جایگاه شماست ولی آثار تان هدف نهایی هستند که باید بتوانند توجه مخاطبان و مشتریان را به خود جلب کنند.

سه) تفاوت ظاهری و تنوع در چیدمان غرفه تان ایجاد کنید

در غرفه خودتان سعی کنید تنوع چیدمان ایجاد کنید. اگر چند محصول متنوع دارید سعی کنید به تعداد آنها هر بخشی از غرفه خود را متناسب با نقاشی های بچینید. از روشهای مختلف برای طراحی استفاده کنید. با این کار می توانید هر بخشی از غرفه خود را متفاوت از بخش دیگر نشان دهید و بازدید کنندگان به راحتی متوجه نقاشی متنوع شما خواهند شد. همچنین این تفاوت ظاهری در بخشهای مختلف غرفه تان توجه آنها را بیشتر جلب خواهد کرد و زمان زیادی را برای بازدید از آن صرف خواهند کرد.


موضوع مرتبط :

راهنمایی هنرمندان تازه کار برای برگزاری گالری

تعیین مدت زمان بازدید از گالریها

آشنایی با معروف ترین گالریهای دنیا

دسته بندی اهداف بازدیدکنندگان از گالریها

چند نکته مهم درباره گالریها و نگارخانه ها

آشنایی با گالریهای مهم تهران

راههای اطلاع رسانی گالری

نحوه برگزاری گالری جهت ارائه آثار هنری

چگونه یک گالری نقاشی راه اندازی کنیم ؟

راهنمای نصب تابلوهای نقاشی در منزل و گالری نقاشی

راهکارهای عملی جهت برگزاری گالری موفق و مناسب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *